Arpalit Neo spray, roztok 150ml

Poskytujú dlhodobý účinok proti blchám, kliešťom, všenkám a všetkým ich vývojovým stupňom


 • €6,43 bez DPH
 • Vypredané
€7,71 / ks
Kategória: Starostlivosť o psov
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.6 kg
Starostlivosť o činčily (?): Ochrana činčíl pred parazitmi
Starostlivosť o králiky (?): Ochrana králikov pred parazitmi
Starostlivosť o morčatá (?): Ochrana morčiat pred parazitmi
Starostlivosť o osmákov (?): Ochrana osmákov pred parazitmi
Starostlivosť o škrečkov (?): Ochrana škrečkov pred parazitmi
Starostlivosť o myši a potkanov (?): Ochrana myší a potkanov pred parazitmi
Starostlivosť o pieskomilov (?): Ochrana pieskomilov pred parazitmi
Starostlivosť o veveričky a burundukov (?): Ochrana veveričiek a burundukov pred parazitmi
Dezinfekcia a lekáreň pre vtáky (?): Ektoparazitické prípravky
Antiparazitické spreje a peny (?): Aplikácia na srsť
Položka bola vypredaná...
 

Číra, bezfarebná tekutina s ľahkou parfumáciou vo forme aerosólu s mechanickým rozprašovačom. ArpalitNeo 6,0 / 1,5 mg / g kožný sprej, roztok je ektoparazitický prípravok s ovicidním a larvicidním účinkom. Arpalit Neo mechanický rozprašovač 150 ml je vhodný najmä pre menšie zvieratá, pre krátkosrsté zvieratá, pre jedinca horšie znášajúce zvuk spreja. Používa sa k bežnému ošetreniu srsti ik ochrane protiopakovanému napadnutiu parazitmi.

INDIKÁCIE
Liečba a prevencia ektoparazitóz u nepotravinových zvierat, najmä psov, vtákov, plazov a iných drobných zvierat. Pôsobí proti blchám (Ctenocephalides spp., Kliešťom (Ixodes spp., Dermacentor spp., Haemaphysalis spp.), Všiam (Haematopinus spp.), Švolom (Mallophaga spp.), Roztočom (Acari spp.) A ich vývojovým štádiám. K dezinsekcii príbytkov zvierat.

OBSAH LIEKU:
1 gram (1,23 ml) obsahuje:
Liečivá: permetrínu 25:75 (cis: trans): 6,0 mg
Fenoxycarbum: 1,5 mg

KONTRAINDIKÁCIE: Nepoužívať u chorých zvierat. Nepoužívať u mačiek. Zamedzte možnému styku mačiek so psami po ošetrení. Nepoužívať pri známej precitlivenosti na niektorú z obsiahnutých látok. Nepoužívať u mláďat do 2 mesiacov veku a v čase laktácie.

VEDĽAJŠIE ÚČINKY: Iba ojedinele môže u precitlivených jedincov dôjsť k prejavom intoxikácie (zhoršenie kvality až strata srsti, vracanie, záchvevy, tras, kŕče, spomalené dýchanie). V prípade výskytu nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií vyhľadajte veterinárneho lekára.

SPÔSOB A CESTA PODANIA: Pred použitím pretrepať. Nádobku je nutné držať vo zvislej polohe. Prípravok sa nanáša stlačením rozprašovača proti smeru srsti alebo peria zo vzdialenosti 15-20 cm od povrchu tela.Veľkosť dávky sa odvíja od veľkosti ošetrovaného zvieraťa. Ošetrenie sa vykonáva len do ľahkého zvlhčenie kože alebo srsti prípravkom po celom povrchu tela zvieraťa s výnimkou tvárovej časti. Na ošetrenie tvárovej časti tela sa prípravok nastrieka na ruku v rukavici a opatrne sa votrie do srsti, aby nedošlo k zasiahnutiu otvorov. Srsť sa prečeše hrebeňom, kefou alebo sa rukou premasírujte, aby prípravok prestúpil až na kožu.Po ošetrení je nutné zviera po dobu 48 hodín nekúpať. Ošetrenie je možné po 1 týždni opakovať.

Pri ošetrení plazov, vtákov a drobných živočíchov dbajte na zvýšenú opatrnosť. Po aplikácii prípravku zabráňte olizovaniu ošetrenej srsti. V prípade potreby sa obráťte na veterinárneho lekára.

Zároveň s ošetrením zvieraťa je vhodné vystriekať prípravkom do mokra i jeho príbytok a nechať zaschnúť.

ŠPECIÁLNE UPOZORNENIE:
Pri práci používajte ochranné rukavice. Pri aplikácii je nutné chrániť oči pred zásahom spreja. Pri práci nejedzte, nepite a nefajčite. Nepoužívajte v blízkosti ohňa. Nestriekajte do otvoreného ohňa alebo na žeravé predmety. Ani vyprázdnenú nádobku neprepichujte a nevhadzujte do ohňa. Po práci si dôkladne umyte ruky vodou a mydlom. Zabráňte kontaktu s pokožkou, očami a sliznicami. V prípade zasiahnutia pokožky či sliznice opláchnite exponovanú časť ihneď po expozícii veľkým množstvom vody. V prípade zasiahnutia očí vypláchnite veľkým množstvom pitnej vody. Ak sa dostavia príznaky podráždenia (vyrážka), alergická reakcia alebo systémové účinky, vyhľadajte lekársku pomoc.

Ľudia so známou precitlivenosťou na permethrin by sa mali vyhnúť kontaktu s veterinárnym liekom.

Liek sa nesmie dostať do priameho kontaktu s potravinami, pitnou vodou, detskými hračkami. Nepoužívajte do akvárií a rybníkov - pre vodné organizmy a včely je prípravok toxický.

Osobitná pozornosť je nutné venovať aj nakladanie s nepoužitým veterinárnym liekom alebo odpadom, ktorý pochádza z tohto lieku - pozri bod 14.

Zabráňte kontaktu detí s ošetreným zvieraťom po dobu 24 hodín.

Nepoužívať u mačiek. Prípravok je extrémne jedovatý pre mačky. Prípravok môže byť pre mačky nebezpečný aj po kontakte s ošetreným psom. Prípravok môže dráždiť kožu, sliznice a alergizovat.

Rezistencia parazitov voči ktorejkoľvek skupine Ektoparazitiká sa môže vyvinúť po častom, opakovanom použití účinnej látky z rovnakej skupiny.

ŠPECIÁLNE PODMIENKY NA UCHOVÁVANIE Uchovávajte pri teplote do 25 ° C. Nádoba je pod tlakom: nevystavujte slnečnému žiareniu a teplotám nad 50 ° C. Uchovávajte mimo dosahu zdrojov zapálenia - Zákaz fajčenia. Uchovávajte oddelene od potravín, nápojov a krmív. Nepoužívajte po dátume exspirácie uvedenom na dne nádobky.

ŠPECIÁLNE UPOZORNENIA NA LIKVIDÁCIU NEPOUŽITÉHO LIEKU ALEBO ODPADOV: Každý nepoužitý veterinárny liek alebo odpad, ktorý pochádza z tohto lieku musia byť zlikvidované v súlade s platnými predpismi. Liek nesmie kontaminovať vodné toky, pretože je toxický pre ryby a ďalšie vodné organizmy.

Podobné produkty

 • Arpalit Neo mechanický rozprašovač 150ml
  Kožný sprej, roztok je ektoparazitický prípravok s ovicidním a larvicidním účinkom. Používa sa k bežnému ošetreniu srsti i k ochrane...
  Dostupnosť:Skladom 1 
  Kód:022600252
  Značka:Aveflor
  Záruka:2 roky
 • Arpalit Neo pena 150ml
  Aerosolový insekticídny prípravok s ovocídnym a larvicidnym účinkom vo forme peny. Obsahuje aj zložky, ktoré dodávajú srsti zvierat výživu a lesk....
  Dostupnosť:Skladom 3 
  Kód:022600254
  Značka:Aveflor
  Záruka:2 roky
  Arpalit Neo pena 150ml
  €4,93 bez DPH
  €5,92
 • Arpalit Neo kondicionér s TTO 250ml
  Jemný kondicionér na ošetrenie srsti kožušinových zvierat po umytí s obsahom vitamínov, extraktu z listov čajovníka čínskeho, olivového oleja a...
  Dostupnosť:Skladom 6 
  Kód:022600251
  Značka:Aveflor
  Záruka:2 roky
 • Kondicionér Rubín rozčesávací v spreji pes Bea 250ml
  Uľahčuje česanie a údržbu dlhej srsti, obmedzuje jej ďalšie zauzlovanie.
  Dostupnosť:Vypredané
  Kód:022600456
  Značka:BEA natur
  Záruka:2 roky
 • Ceduľka PLAST - Nemecký ovčiak
  Bezpečnostná plastová ceduľka / tabuľka Pozor Pes - Nemecký Ovčiak. Pre vonkajšie použitie - ošetrené UV lamináciou pre zaistenie stálofarebnosti.
  Dostupnosť:Skladom 1 
  Kód:022300010
  Značka:JUKO Petfood
  Záruka:2 roky
  Ceduľka PLAST - Nemecký ovčiak
  €2,33 bez DPH
  €2,80
 • Ivasan Pets 1l
  Umývací roztok k aplikácii na podlahy veterinárnych ambulancií, chirurgických sál, priestor hospitalizácie, čakární, úpravní psov, tiež k omývanie...
  Dostupnosť:Skladom 4 
  Kód:022600323
  Značka:Bioveta
  Záruka:2 roky
  Ivasan Pets 1l
  €21,79 bez DPH
  €26,15

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.