Čo je hypoalergénne krmivo

Hypoalergénne krmivá pre psa sú krmivá s obsahom hypoalergénnych surovín a nemusí ísť len o veterinárnu klinickú diétu . Hypoalergénne krmivá sú pripravované väčšinou z jahňacieho mäsa, králičieho mäsa či mäsa z lososa, kačice, zveriny a pod., a sú vhodné pre citlivých psov, ktorým nevyhovuje bežne používané mäso kuracie alebo hovädzie. 

brit

Ako spoznám, že ide o potravinovú alergiu? 

Psy majúce alergiu na niektorú zložku potravy. Mávajú buď ľahké zažívacie ťažkosti (redšia stolica, hnačky, nadúvanie) či kožné problémy (ľahké svrbenie a pod.). Často sa u týchto psov tiež vyskytujú zápaly zvukovodu. 

Pre odstránenie týchto problémov väčšinou stačí prejsť na hypoalergénne krmivo. Dnes už nájdete aj veľké množstvo hypoalergénnych pochúťok a maškŕt, takže ani v tejto oblasti nemusí váš maznáčik strádať. Pokiaľ chcete poradiť s výberom hypoalergénnych granúl a neviete presne na čo je psík alergický, potom odporúčam vyskúšať značku  N @ D grain free. 

Ďalej existujú priamo veterinárne klinické diéty , ktoré už svojim označením napovedajú, že ide o čisto diétne krmivá, čiže vhodné pre psov silne alergických či priamo pre jedincov s intoleranciou na niektoré zložky bežného krmiva.  

Niektorí alergickí psi mávajú silné zažívacie ťažkosti (zvracanie, ťažké hnačky, niekedy dokonca krvavé) či silné kožné prejavy alergie (výrazná svrbenie, ekzémy, plošné vypadávanie srsti a pod.). V týchto prípadoch je celkom iste na mieste poradiť sa s vašim veterinárom. 

Záleží teda na tom, ako vážna je alergia vášho psa. Ak mu iba "nerobí dobre" kuracie mäso, potom použite krmivo s iným mäsom, napr. jahňacie, losos a pod. Pokiaľ mu nerobia dobre obilniny a spôsobujú mu tráviace ťažkosti, potom hľadajte krmivo bez obsahu obilnín - grain free.