Zázračný lososový olej

Chcete, aby mal váš maznáčik krásnu a zdravú srsť? Potom stavte na lososový olej. Po jeho užívaní bude psí kožúšok hustý a lesklý a navyše vášmu štvornohému kamarátovi celkovo posilníte zdravie.

ryb_tuk_pro_psy_z1

 

Lososový olej je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny Omega 3 vo vysoko využiteľnej forme, ktoré pozitívne ovplyvňujú mnoho metabolických pochodov v organizme. Má blahodárny vplyv na kožu, znižuje hladinu cholesterolu v krvi a posilňuje imunitu. Pomáha riešiť niektoré zdravotné problémy, ako je lámavosť a nadmerné vypadávanie srsti, matnú srsť, lupiny, vysychanie a zápaly kože, riedku srsť, alergické reakcie, problémy s pigmentáciou (neprefarbuje srsť), lysiny, ekzémy, poruchy imunitného systému. Napomáha regenerácii suchej pokožky a zabraňuje svrbeniu a popraskaniu kože. Výrazne urýchľuje hojenie rán. A tým výpočet pozitívnych účinkov nekončí. Pomáha totiž udržiavať optimálnu funkciu kardiovaskulárneho systému, dobrého zraku a odporúča sa aj pri problémoch s reprodukciou u psov aj súk. Zlepšuje tiež problémy s kĺbmi, pretože má protizápalové účinky. 

Ako ho podávať? 
Lososový olej sa môže podávať buď samostatne, alebo primiešaný do krmiva. Výhodou je, že väčšine psov veľmi chutí, pretože zlepšuje vôňu a chuť krmiva a tak vhodný aj pre prieberčivých psov. 

Kedy sa mu vyhnúť? 
Pokiaľ má na neho pes alergiu. Niektorí psi môžu byť na rybie oleje alergickí, preto si najprv overte, ako pes zareaguje, keď mu kŕmenie dochutíte pár kvapkami. Ak ste spozorovali, že pes po jeho pravidelnom užívaní priberá, znížte jeho množstvo.  

Aké je dávkovanie? 
Držte sa vždy informácií na etikete. Na každých 5 kg váhy dajte 3,5 ml oleja. Ak spozorujete, že má pes po jeho užívaní hnačku, množstvo znížte. Niekedy sa jedná len o prechodnú záležitosť, ktorá po krátkej dobe odoznie a pes si na olej zvykne.