Ako správne skladovať granule

Ak ste pre svojho psíka zvolili granulovanú stravu, je zásadné myslieť na to, ako toto krmivo správne skladovať. Možno ste to nevedeli, ale otvorené vrece granúl vo vašej špajzi je potencionálnou katastrofou pre zdravie vášho psa alebo mačky. 

granule
Medzi najväčšieho nepriateľa suchých krmív patrí čas, vlhkosť, teplo a kyslík. Čím dlhšie krmivo necháte ležať v zle uzavretom obale, tým viac sa v ňom znehodnocujú dôležité vitamíny. V závislosti na spôsobe stabilizovania tukov, kvalite a zdrojov surovín má granulované krmivo tiež sklon ku žltnutiu. Kŕmiť granulami so skazeným tukom je horšie, než kŕmiť granulami bez tuku. Je tiež vhodné vyhýbať sa krmivám, ktoré obsahujú dodatočné esenciálne mastné kyseliny a namiesto toho je vhodnejšie do kŕmenia dodávať čerstvé.
Ak je krmivo uložené v teple, hrozí, že bude napadnuté plesňami a baktériami. Najlepšou voľbou je preto uchovávať suché krmivo v uzavretej nádobe v chladnej a tmavej miestnosti,  v chladničke, alebo v mrazničke. 

Samozrejmosťou je neskrmovať granule po záručnej dobe. Odporúčame granule spotrebovať do 30 dní od otvorenia, aby sa znížilo riziko, že podľahnú negatívnym vplyvom prostredia. Preto je tiež lepšie nekupovať príliš veľké balenie, ak máte menšieho psa, ktorý toľko krmiva počas odporúčaných štyroch týždňov nespotrebuje. Vyvarujte sa presypávania zvyšku starého krmiva k novému, mohli by ste s ním preniesť aj nechcené baktérie. 

granule i
Verte alebo nie, za cenu, za ktorú kupujete granule je možné dobre kŕmiť aj prirodzenou stravou a táto alternatíva je oveľa vhodnejšia a zdravšia. Áno, suché krmivo udrží vášho psa nažive, ale nedá sa povedať, že by si z tejto priemyselne spracovanej monotónnej stravy vzal všetko, čo potrebuje.