Zdravotné riziká komerčných krmív

Čo sa skrýva za všeobecne známym slovným spojením: "kompletná a vyvážená strava"? Bohužiaľ často sa jedná len o ľúbivú frázu a v skutočnosti je krmivo vyrobené z odpadu.

ded

Prečo sa u zvieraťa objaví nadúvanie, hnačka, zápach z tlamy? Prečo päťročný pes trpí zápalmi kĺbov, ktoré ho obmedzujú v bežnom živote? Jednou z príčin je nevhodné zloženie a nekvalitné suroviny použité pri výrobe zvieracieho krmiva.  

V supermarketoch kvalitu nehľadajte

Chovatelia chcú pre svojich psov a mačky často to najlepšie a v dobrej viere im v supermarketoch kupujú konzervy alebo vrecia značiek, ktoré poznajú z reklám alebo inzerátov v časopisoch. Ľuďom často stačí k rozhodnutiu pre nákup i slabý nápis "kompletná a vyvážená strava pre psov alebo mačky". Čo sa za týmto slovným spojením v skutočnosti skrýva, ale nemajú potuchy. Doma potom naplnia misku s pocitom, že presne toto krmivo by si zviera vybralo osobne. V skutočnosti môže práve krmivo zo supermarketov za mnoho zdravotných problémov psov a mačiek, od nadúvania až po nepríjemné zápaly kĺbov. Za všetko môže nevhodné zloženie a nekvalitné suroviny. V supermarketoch navyše podľa prieskumov nakupuje krmivo až 40% domácností. Nerobte tú istú chybu i vy!

 

Krmivá sa často nevyrábajú v potravinárskej kvalite

Krmivá sa z 95% vyrábajú zo surovín, ktoré nie sú vhodné pre ľudskú potrebu. Z odpadu, ktorý nikto iný ako krmovinárska firma kúpiť nechce. "Týchto 95% krmív je nezávislými odbornými kynologickými časopismi nazývané práve termínom komerčné krmivo. U týchto produktov možno čakať, že sú plné nezdravých kŕmnych obilnín pochybnej kvality, ktoré sú zmiešané so živočíšnymi odpadmi. Ďalej sa používajú farbivá, ktoré majú ľudskému zraku evokovať červenú farbu mäsa, zelenú farbu zeleniny alebo bielu farbu ryže. Do kategórie komerčných krmív sa radia predovšetkým krmivá, ktoré používajú iné suroviny, ako tie, ktoré vyhovujú požiadavkám na využitie v potravinárskom priemysle. Iba niekoľko značiek na našom trhu vyrába krmivo zo skutočne kvalitných surovín. U nás tieto "komerčné krmivá" nenájdete. Vyberte si z renomovaných značiek kvalitu.