!!! Vzhľadom na situáciu v okrese Nitra, môže dôjsť k oneskoreniu odoslania objednávky !!!

Maškrty pre psov

Správny psíčkar sa pozná podľa toho, že má po vreckách maškrty. Siahne po nich vo chvíli, kedy chce zviera motivovať, pochváliť alebo ho odmeniť.  

V čom sa pochúťky pre psov líšia?

Líšiť sa môžu spôsobom výroby - pečené, sušené, extrudované, za studena lisované a  i. Spôsob výroby ovplyvňuje štruktúru, konzistenciu, ale tiež chutnosť finálneho výrobku. Ďalšie rozdiely možno nájsť v konkrétnych surovinách a ich kvalite. Používané suroviny môžu byť dvojakého typu: rastlinného a živočíšneho. Samotné suroviny alebo ich kombinácia navzájom ovplyvňuje chutnosť, vôňu, analytické zložky a ďalšie parametre. Pochúťky sa môžu rôzniť tiež vo forme a veľkosti. Môžu byť zacielené na konkrétnu veľkosť plemena (pre malé, stredné, veľké psy) či problematiku ( dentálne tyčinky , maškrty na kvalitu srsti a i.). 

Podľa čoho vyberať maškrty?

V prvom rade je dobré vedieť, za akým účelom je maškrta vyhotovená. Pokiaľ ho chce majiteľ využiť ako odmenu, napr. pri tréningu, je dobré, aby bol mäkší a menší, aby ho mohol pes ihneď prehltnúť a pokračovať ďalej v tréningu. Ak chce dať majiteľ psovi väčšiu odmenu, je dobré siahnuť po väčšej maškrte, s ktorou sa pes na chvíľku zabaví a viac si ju vychutná.  

Je lepšie mať jeden druh maškŕt, alebo viac?

Vzhľadom k tomu, že je maškrta je odmenou, jedná sa teda o doplnok ku klasickému krmivu, nie je žiadny problém so striedaním typov či príchutí. Výber je teda naozaj iba na majiteľovi a konkrétnom psíkovi. 

Môže veľké množstvo pochúťok psíkovi spôsobiť nejaké problémy?

Pri podávaní maškŕt by mali mať majitelia na pamäti, že sa jedná iba o doplnok ku klasickej kŕmnej dávke, a nemali by nimi psíka kŕmiť každý deň vo veľkom množstve. Na základe takéhoto prístupu totiž často vznikajú problémy, ako je napríklad obezita. Veľké množstvo pochúťok môže spôsobiť aj problémy s trávením, ktoré sa môžu prejaviť zvýšenou citlivosťou v oblasti brucha, upchaním čriev, zvýšenou plynatosťou či naopak hnačkou. Aj z tohto dôvodu je dôležité venovať pozornosť výberu tých kvalitných, ktoré riziko ťažkostí znižujú a pes po nich prospieva.

 

 

 

Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.
Viac info o cookies.