Ako kŕmiť šteňa

Ak ste si práve kúpili šteňa alebo o tom vážne premýšľate, potom informácie o tom čím a ako kŕmiť šteňa sú jedny z prvých , ktoré si musíte naštudovať. Na otázku čím kŕmiť šteňa by som poradil, aby ste vybrali akúkoľvek kvalitnú značku špeciálneho kŕmenia pre šteňatá. 

Kvalitné krmivo pre šteňatá obsahuje vitamíny, minerály, proteíny, tuky a uhľohydráty, ktoré pes potrebuje pre zdravý vývoj. Pri dobre zvolenom krmive so správnym zložením môžete vidieť tieto výsledky: 

* Mimoriadny svalový tonus 
* Lesklú, prepychovú srsť 
* Zdravú kožu, kosti a zuby 
* Čisté, jasné oči 
* Správne formovanú stolicu 
* Šantivosť 
* Šťastný, zdravý postoj 

Keďže šteňatá najrýchlejšie rastú v prvých šiestich mesiacoch života a pretože tempo rastu je rozdielne podľa veľkosti plemena, musíte kŕmiť krmivom vytvoreným práve pre potreby plemena vášho šteňaťa. 

Kŕmte odporúčanou dávkou podľa hmotnosti a veku šteňaťa a kŕmte týmto krmivom kým vaše šteňa nedospeje. 


Sumár tipov ako kŕmiť šteňa

1. Na kŕmenie šteňaťa od odstavu do 4 mesiacov veku používajte 100% kompletné a vyvážené prvotriedne krmivo pre šteňatá . 

Na určenie správnej dávky sa pozrite na balenie krmiva a nájdite dennú dávku zodpovedajúcu veku a hmotnosti šteňaťa, túto dávku vydeľte počtom denných dávok (obvykle 3)

2. Krmivo podávajte v izbovej teplote a odstráňte misku s krmivom do 30 minút po tom čo šteňa prestalo jesť. 

3. Po štyroch mesiacoch môžete kŕmiť 2x denne, opäť podľa návodu na obale. 

4. Pes by mal mať neustále k dispozícii dostatok čistej, čerstvej vody 

5. Nezjedené vlhké krmivo na konci dňa vyhoďte 

6. Nepridávajte rôzne prípravky do krmiva. Pridávanie rôznych dobrôt a "ľudského jedla" ako sú hamburgery, vajcia, syr, mlieko je zbytočné a je viac nebezpečné než vhodné.