Ako vybrať antiparazitikum

Pretože nie je jednoduché vybrať to správne antiparazitikum pre svojho chlpáča, prinášame Vám niekoľko základných informácií o prípravkoch, ktoré máme v petparadise.sk v ponuke.

Fipron

fipron_S

Je vhodný, ak hľadáte prípravok predovšetkým za rozumnú cenu. Pomôže vášmu miláčikovi aj v prípade, že je už napadnutý blchami. Funguje ako liečba aj prevencia pri napadnutí blchami, kliešťami a všenkami. Výhodou je cena a pomerne dlhá doba účinnosti. Nevýhodou je to, že pri častom kúpaní sa účinná látka rýchlo vymýva. Tento prípravok nelikviduje množiace sa parazity v prostredí, kde zviera žije.

Advantix

advantix

Tento liek je určený na liečbu a prevenciu pri napadnutí blchami, kliešťami a komármi. Tento hmyz tiež zároveň odpudzuje a narozdiel od Fipronu je účinný aj ak sa váš pes často kúpe. Je vhodný aj pre gravidné aj dojčiace suky. Nevýhodou je vyššia nákupná cena a výrazne kratšia doba účinnosti. Výhodou je to, že liek hubí zárodky a larvy parazitov tiež v prostredí, kde zviera žije.

Frontline Combo

frontlein

Tento účinný prípravok je vhodný ako liečba a prevencia pri napadnutí blchami, kliešťami a všenkami, zároveň hubí vývojové štádiá týchto parazitov. Nie je však vhodný pre šteňatá, dojčiace a gravidné suky a zároveň jeho cena je o niečo vyššia. 

obojok Foresto

foresto

Pomerne čerstvá novinka na slovenskom trhu. Obojok je veľmi účinný, alergické reakcie sú v minimálnej miere, jeho účinnosť je až 8 mesiacov proti blchám aj kliešťom. Je netoxický, nezapácha a je vodeodolný. Hubí tiež nevyvinuté štádia parazitov. Je úplne neškodný pre dojčatá a deti takže sa zviera s obojkom môže pohybovať voľne v prostredí, kde žije v tesnom kontakte s ľuďmi. Je vhodný aj pre šteniatka od 8 týždňov veku. Zabraňuje vývoju blších lariev v najbližšom okolí zvieraťa po dobu 8 mesiacov. Nevýhodou je to, že zviera musí mať obojok stále na sebe a vysoká obstarávacia cena, ktorá je však adekvátna dlhému účinku obojku.

obojok Kiltix

kiltix

Tento obojok má tiež pomerne dlhú dobu účinnosti, avšak sú naň pomerne časté alergické reakcie ako svrbenie či vyrážka. Z počiatku intenzívne páchne a počas jeho nosenia sa môže do zvieraťa zahryznúť kliešť, ktoré však krv nesaje a za 3 dni odpadne. Výhodou je nižšia obstarávacia cena.

 

obojok Beaphar

beaphar obojok

Efektívne chráni psa proti blchám a kliešťom a je vodeodolný. Je určený ako prevencia proti napadnutiu parazitmi, ale i pre psov parazitmi už napadnutými. Aktívna látka je diazinon, pred blchami chráni 5 mesiacov, pred kliešťom 2,5 mesiaca.Vnímame ho ako vhodný kompromis medzi cenou a účinkom pôsobenia.