ARKTICKÝ KRILL - pre psov, 500 g

Vynikajúci zdroj vysoko stráviteľných bielkovín, nenasýtených mastných kyselín Omega 3 a 6, antioxidantov a látok podporujúcich výživu kĺbov, šliach a väzov .. Krajina pôvodu - Nórsko.

 


  • €4,98 bez DPH
  • Vypredané
€5,98 / ks
Kategória: PSY
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.5 kg
Liečivá a doplnky stravy pre mačky (?): Vitamíny a minerály
Liečivá a doplnky stravy (?): Kĺbová výživa, Doplnky k BARFU
Položka bola vypredaná...
 
! Výrazná aróma morských živočíchov!
! Dokonalý zdroj vysoko stráviteľných prírodných živín!
 
  • Obsahuje:  Bielkoviny - 54%, Tuk - 20%, EPA - 10%, DHA - 6%, Popol - 11%, Vlhkosť - 12%. 
  • Charakteristika: Krill je súhrnné označenie pre malé kôrovce žijúci vo svetových oceánoch predovšetkým v polárnom páse. Slovo krill pochádza z nórčiny, kde označuje obsah žalúdka ulovených veľrýb. Všeobecne sa ale používajú názvy ako arktický krill, severský krill a tichomorský krill, označujúci zmes drobných kôrovcov a morského planktónu z daných oblastí. 

Arktický Krill je významným zdrojom - vysoko stráviteľných proteínov, nenasýtených mastných kyselín, vápnika a fosforu. Ďalej je bohatým zdrojom  chitosanu (polysacharid) , hydrolytických enzýmov - fosfolipázy, proteázy, nukleázy a karbohydrázy (štiepi tuky, cukry a proteíny), antioxidantov - kantaxantínu a astaxantínu, betakaroténu , vitamínov rozpustných v tukoch (A, D, E, K).

Molekuly EPA a DHA v krillovém tuku sú viazané na fosfolipidy (tuky obsahujúce fosfor) , ktoré zvyšujú ich vstrebateľnosť a využiteľnosť v porovnaní např.s rybími olejmi. Krill je zdrojom troch dôležitých fosfolipidov - fosfatidylcholínu, fosfatidylinositolov a fosfatidyletanolamínu. Arktický krill má tehlovo červenú farbu a výrazné, špecifické rybie arómu - vonia po "morskej soli s rybacinou".

  • Možnosti použitia: Krill je vhodným doplnkom stravy pre všetky rasy a kategórie psov, alebo i mačiek. Vo výžive psa môže hrať významnú úlohu v doplňovaní širokého spektra vysoko stráviteľných a inak pre neho len ťažko dostupných špecifických živín - aminokyselín, Omega 3 a 6 mastných kyselín, EPA a DHA, minerálov, stopových prvkov, vitamínov a antioxidantov.

Arktický krill je ideálny doplnok pri kŕmení surovou stravou BARF - pre doplnenie nenasýtených mastných kyselín (Omega 3 a 6). Doplnenie látok pre výživu kĺbového systému, pre stimuláciu imunitného systému, pri zápalovom ochorení, pri svrbení a strate kvality pokožky, alebo srsti. Pre podporu kardiovaskulárneho systému, mozgových funkcií, ai.

Použitie: Usušený Krill je mletý do múčkovej formy a je teda v sypkom stave. Ideálne je nasypať ho na vlhké krmivo - mäso, varená zelenina, ryža, cestoviny, alebo na nízkoproteínové (bielkoviny pod cca 22%) zavlhčené granuly

Dávkovanie: 10 g krill na 10 kg hmotnosti psa na deň. Pri kŕmení 2x denne, rozdeľte dávku na polovicu do každého kŕmenia.

U veľmi aktívnych, alebo pracovných psov, u šteniat veľkých a obrích plemien, alebo pri poškodenej srsti a kože je možné zvýšiť dávkovanie o 50%. Krill je prirodzená surovina a ani pri jednorazovom väčšom požití nemôže psovi uškodiť . Možno ho používať i dlhodobo - mesiace (vysoká záťaž, zlepšenie zdravotného stavu, a i.).

  • Skladovanie a spotreba: Uchovávajte Krill v dobre uzavretých PVC obaloch, v suchu a tme, bez priameho slnečného svitu na obal, pri teplote do cca 20 ° C. Spotrebujte max. Do 10 mesiacov od nákupu.

Podobný produkt

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.
Viac info o cookies.