HUMAC NATUR EXOT 0,5 kg

Humac natur EXOT je dietetický prípravok s vysokým obsahom humínových kyselín.   • €4,46 bez DPH
  • (15 ks) Skladom
    Môžeme doručiť do: 28.09.2021
€5,35 / ks
Kategória: Grity a minerálne kamene
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.5 kg
 

Humac natur EXOT je dietetický prípravok s vysokým obsahom humínových kyselín. 

Humac Natur EXOT  je jemný prášok hnedočierneho vzhľadu, získaný z oxihumolitu (hnedé uhlie). Je 100% prírodný látkou s vysokou biologickou a farmakologickú účinnosťou. Zvyčajne sa pridáva v malom množstve do kŕmnych zmesí pre všetky druhy zvierat vrátane exotického vtáctva. Aplikáciu tohto lieku zvieratám sa predchádza poruchám zdravia (najmä hnačiek), resp.V dôsledku širokého mechanizmu pôsobenia na organizmus ako celok dochádza k náprave narušeného zdravotného stavu.

Čo je Humac Natur Exot a ako pôsobí?
Je to kŕmne aditívum (látky pridávané do výrobkov k zlepšeniu alebo inej úprave ich vlastností) organického pôvodu, ktoré sa využíva pre pozitívny efekt pôsobenia humátov na zdravie zvierat. Pôsobí detoxikačne, (odstránenie jedovatosť jedovatých látok) antisepticky (zamedzujúce nákaze mikróby, proti kazeniu) a fungicidne (ničiaci parazitné huby a plesne).

Účinky:
- adsorbovanej (nerozpustné látky schopné viazať na svoj povrch molekuly niektorých látok) zamedzujúci nákaze mikróbmi; proti kazeniu mykotoxínov, amoniaku, histamínu, bakteriálnych toxínov, ťažkých kovov a iných látok.
- Potlačenie rastu patogénnych aj podmienečne patogénnych mikroorganizmov. (Spôsobujúcich ochorenie).
- Podpora a stabilizácia žiaduce črevnej flóry, vrátane probiotických kultúr.
- Udržiavanie optimálneho pH v tráviacej sústave.
- Aktivácia metabolizmu (látková premena látok a energií v živom organizme).
- Ochranný účinok na črevnú sliznicu.
- Podpora imunitného systému (súvisiace s odolnosťou organizmu).
- Obnovuje elektrolytickú rovnováhu buniek.
- Zvyšuje aktivitu mnohých enzýmových systémov.
- Má antioxidačné efekt (látka, ktorej molekuly obmedzujú aktivitu kyslíkových radikálov v organizmoch alebo zmesiach).
- Pozitívny vplyv na funkciu pečene.

- Pôsobí ako prírodný rastový stimulátor (podněcovač, povzbudzovač) a je prirodzené antibiotikum.
 

Tieto, ale aj ďalšie priaznivé účinky, majú vplyv na dosiahnutie a následné aj udržanie dobrého zdravotného stavu chovaných zvierat. Európska lieková agentúra (EMEA) zaradila humínové kyseliny a oxihumolity do AnnexuII - ako neškodné ešte v r .. 1999 s tým, že sa môžu používať aj pre všetky druhy potravinových zvierat, pre produkciu živočíšnych produktov bez rezíduí (zvyšných) cudzorodých látok (liekov, toxínov) - použitie iba perorálne. (podávaný ústami). Neskôr sa začali používať aj v humánnej medicíne. Humínové kyseliny sa využívajú v profylaxii (konkrétne ochrana pred určitou chorobou) a prevenciu v kritických obdobiach chovu, ale aj v liečbe chorôb zvierat.


Používanie prípravku Humac natur EXOT , v širšom zmysle humínových kyselín, sa znižuje úmrtnosť mláďat (úmrtnosť) až o 40%, čo je údaj priamo fantastický. Znižuje spotrebu antibiotík, posilňuje účinok probiotík, prospieva kondícii vtákov, má priaznivý vplyv na operenie, zvyšuje liahnivosť, a to nielen oplodnením, ale aj nižším percentom úmrtnosti zárodkov vo vajíčku. Používa sa tiež ako liečivo pri zažívacích problémoch. Má niekoľkonásobne vyššiu adsorpčnú schopnosť (hromadenie plynnej alebo rozpustené látky) viazať toxíny a ťažké kovy ako živočíšne uhlie. Humínové kyseliny dokážu neutralizovať (zrušiť účinnosť) mikrobiálne toxíny, mykotoxíny, fotoxíny, ktoré môžu byť kontaminované (znečisťujúce) v podávanom krmive.
Práve nekvalitné - kontaminované krmivo hrajú častú príčinu pri ochoreniach, či úhynu vtákov. Skrmovanie humínové kyseliny je možné tento stav relatívne dobre eliminovať, čo by však nemalo chovateľa zvádzať k používaniu nekvalitného krmiva. Ide o prírodný rastový stimulátor a prirodzené
antibiotikum, s ktorým sa vtáky v prírode stretávajú prakticky denne. Množstvo týchto pozitívnych faktorov je dostatočné na to, aby bol dôvod v chove používať humínové kyseliny, najmä ak ide o prírodný produkt.

Praktická aplikácia v chovu: keďže humínové kyseliny nie sú rozpustné vo vode, nie je možné ich podávať v napájačkách. V chove exotických vtákov je nutné ich podávať iným spôsobom.

- Na suché krmivo - za sucha - prípravok Humac natur Exot je nasypaný na suché zrno v množstve 5g / 1kg krmiva. Zmes je treba dobre premiešať. Čiastočky prípravku sú malé a drsný povrch zrna dokáže dosť veľkú časť na seba naviazať. Aj keď táto väzba nie je nijako pevná a časť prípravku zostane na dne nádoby, aj tak je tu pomerne veľká účinnosť.

- Na ovocie a zeleninu - najmä pre papagáje, je vhodné podávať prípravok Humac natur Exot na nakrájané čerstvé ovocie a zeleninu.

- Na naklíčenú alebo namočenú zmes zrnín - a to najmä u vtákov so zdravotnými - tráviacimi problémami alebo pri príprave na chovnú sezónu. Prípravkom zmes rovnomerne poprášime a opatrne premiešame, aby sme nepoškodili klíčky.

Definícia:

Humínové látky sú prírodné organické zlúčeniny vznikajúce chemickým a biologickým rozkladom organickej hmoty a syntetickou činností mikroorganizmov. V prírode sa vyskytujú v liečivých bahnách, v ornicu, v organických hnojivách, v rašeline, Lignite a v hnedom uhlí. Priemyselným využívaním pôdy a hnojením umelými hnojivami sa ich obsah v pôde v ostatných desaťročiach významne znížil, preto v súčasnosti chýba vo výžive rastlín, zvierat i ľudí. S tým pravdepodobne súvisí aj zvýšený výskyt niektorých chorôb rastlín aj živočíchov (plesňové ochorenia, vyššie vnímavosť na infekčné choroby ...). Humínové látky sú veľmi dobrými sorbenty rôznych látok, čo u živočíchov môže eliminovať (vylúčiť, postupne vyraďovať) alebo zmierniť toxické (jedovaté) účinky rôznych toxínov, vedia viazať vírusy a zabrániť ich šíreniu, majú antiseptický (zamedzujú nákaze) účinok. Humínové látky možno preventívne používať
u všetkých druhov zvierat. Živočíšne výrobky získané v takých chovoch sú čisté, bez rezíduí (zvyškov) cudzorodých látok a nevyžadujú žiadne ochranné lehoty. Podávanie prípravkov na báze humínových kiselin preventívne do krmiva zabezpečuje dobrý zdravotný stav zvierat. V živočíšnej výrobe sa humínové látky používajú na stabilizáciu (upevnenie) produkcia, prevenciu chorôb najmä gastrointestinálnych (žalúdočné črevné sústava), pri riešení metabolických porúch (látkových premien), k zlepšeniu zdravotného stavu, znižovaní úmrtnosti, podporu celkovej odolnosti, kondície (telesný alebo duševný stav) a exteriéru (zovňajšku) zvierat pri súčasnom znížení spotreby antibiotík a iných liekov. Pozitívne ovplyvňuje všetky produkčné
parametre. Výrazný efekt sa dosiahne pri súčasnom podávaní s probiotikami napr. PT-12-lactobacillus-salivarius.

K otázke dávkovania. Liek je absolútne netoxický, aj 10-20 krát násobné predávkovanie je neškodné, len zbytočné. Sú výsledky u ľudí, ako aj zvierat, že dlhodobá aplikácia (napr. Až 6 rokov) nemá žiadne negatívne následky. Je dokázané, že k ovplyvneniu, posilnenie imunity je potrebné podávanie aspoň 14 dní.Podobný produkt

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
Pridať hodnotenie
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
4
VK Avatar autora | 05.01.2019
vyborný
 
Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.
Viac info o cookies.