HRUBÁ INSTANTNÁ RYŽOVÁ KAŠA 1kg

Expandované ryžové zrná nahrubo mleté. Zmes je predvarená a instantná, stačí len preliať teplou alebo aj studenou vodou a nechať dobre nasiaknuť.


 • €3,66 bez DPH
 • (1 ks) Skladom
  Môžeme doručiť do: 05.03.2024
€4,39 / ks
Kategória: Cestoviny
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1 kg
 
Expandované ryžové zrná nahrubo mleté. Zmes je predvarená a instantná, stačí len preliať teplou alebo aj studenou vodou a nechať dobre nasiaknuť. Ryža je imunologicky najlepšie prijímaná surovina s priaznivým dietetickým účinkom pre psa. Ide o kŕmny produkt.
 

! Pri barfovaní, ku konzervám, ku granulám, pri diétach, na zavodnenie psa!

Bezlepkový, dietetický, rastlinný doplnok krmiva pre psov!

! Instantné - stačí len rozmiešať s vodou!

 

 • Obsah živín:  8% bielkovín, 2,1% tuku, 5% popolovín (minerálne látky), 9,5% vlákniny, 55% škrobu.

Vitamíny:  E - 3,3 mg, B1 - 2 mg, B2 - 0,6 mg, B3 Niacin - 11 mg, B5 kys. pantothemová -  3 mg, B6 - 1,6 mg,  cholin 302 mg.

Minerální látky:  Ca - 0,5 g, P - 0,3 g, K - 3,1 g, Mg - 1,3 g, Fe -  30 mg, Cu - 3 mg, Zn - 1,7 mg, Mn - 18,4 mg.

 • Charakteristika:   Ryža neobsahuje lepok a je vhodná pre psy s alergiami na túto obilnú bielkovinu. Tepelne upravená ryža je dehydrovaná a nahrubo pomleta do konzistencie kusového šrotu. Má krémovo bielu až mierne žltkastú farbu s veľmi príjemnou vôňou. Nami ponúkaná kaša je iba v krmivárskej kvalite, nemožno ju použiť na ľudskú výživu - nespracováva sa na potravinárskych strojoch.
 •  Možnosti použitia:  Instantná ryžová kaša je vhodná pre všetky plemená psov, vrátane tých, čo trpia alergiou na lepok. Slúži iba ako príloha k mäsitej alebo granulovanej potrave, tzn. k surovému mäsu, ku konzervám, alebo k vysoko proteínovým granulám s obsahom bielkovín nad 25%. Kaša musí byť psovi podávaná iba dostatočne nasiaknutá vodou, nikdy nie v suchom stave - je silne dehydrovaná ( zbavená vody ) a viaže na seba cez 200% vody! Nepodávajte ani ako samostatné krmivo, len ako doplnok.

Mokrá kaša môže byť tiež ideálnym nosičom sypkých kŕmnych doplnkov potravy psa , ako sú napr. pivovarské kvasnice , žraločia chrupavka , hovädzí kolagén , silymarín , prebiotiká, chondroprotetika , sypké medikamenty, ai.

Ku kaši je vhodné priradiť aj varenú mletú zeleninu na zvýšenie obsahu vlákniny. Jej chuťovú atraktivitu môžete zvýšiť lososovým olejom, rybím, či hydinovým tukom , za čo vám bude pes veľmi vďačný. Prídavok tuku by nemal prekročiť 10% (100 ml / kg mokrej kaše).

U nenásytných psov zvýši prídavok kaše v krmive pocit nasýtenosti. Neprekrmujú sa potom mäsom alebo granulami, tým aj bielkovinami a nemajú potom problémy s ich trávením - plynatosť, hnačka. Nepoužívajte kašu ako hlavnú kŕmnu dávku , ale len ako doplnok bielkovinového krmiva, alebo na jeho schutnenie.

Ryžová kaša pojme až 200% vody voči svojej hmotnosti. Je preto aj vynikajúcim podporným prostriedkom - spolu s mäsom (s granulami to nemá taký efekt), pre zavodnenie organizmu psa v nadmernej horúčave alebo aj mraze.

 • Spôsob prípravy:  Prelejte suchú ryžovú kašu teplou či studenou vodou alebo vývarom a premiešajte, prípadne pridajte vodu tak, aby bola ľahko miešateľná. Na 100 g kaše dajte cca 150 – 200 ml vody, premiešajte a dorieďte si všetko ešte na požadovanú hustotu. Zamiešajte vychladnutú hmotu do obsahu konzervy, mäsa alebo granúl. Môžete si namiešať kašu aj do zásoby a zamraziť, alebo uschovať na cca 3 dni v chladničke.

Odporúčané dávkovanie:  Je nutné u každého psa dávkovanie individuálne odskúšať od najnižších hodnôt. Nižšie uvádzané množstvá sú v mokrom stave - po namočení.

Bežne sa pridáva mokrá (!) ryžová kaša k mäsu, k obsahu konzerv alebo ku granulám, a to cca 20 – 30 %, tzn. 200 – 300 g/kg krmiva. Záleží veľa na veľkosti psa, jeho aktivite a tiež individuálnej „žravosti“ a rýchlosti trávenia. U malých a stredných plemien je dobré sa držať okolo 10 – 15 % z hmotnosti krmiva.

U obéznych psov je možné použiť kašu na zníženie energetickej hodnoty celkového krmiva, pretože pes nevie naplno využiť škroby a cukry na hradenie energie, na to využíva predovšetkým len tuky a bielkoviny. Preto pri diéte nahraďte kašou časť granúl z dennej dávky, nepridávajte ju ku krmivu navyše! Pridáva sa cca 15 - 20% kaše zamiešanej do granúl.

 • Skladovanie a spotreba:  Ryžovú kašu skladujte hermeticky uzavretú v PVC sáčku a hlavne v suchu. Pozor na napadnutie moľami. Ak sa tak stane, ihneď ju spotrebujte (psovi to nijako nevadí) nech sa vám skôr mole nerozmnoží v domácnosti.

Spotrebujte najlepšie do 6 mesiacov od zakúpenia. Pri správnom skladovaní vydrží aj oveľa dlhšie. Prebytky namočenej kaše je možné aj zamraziť do vrecúšok v množstve potrebnom na 1 - 2 dni.

Podobné produkty

 • Cestoviny instantné + mrkva pre psy 3kg
  Cestoviny pre psov využijete ako prílohu pre mäsitú stravu svojho psíka. Výhodou cestovín pre psov je to, že ich môžete rovno podávať v suchom...
  Dostupnosť:Skladom 7 
  Kód:022200285
  Značka:Delikan
  Záruka:2 roky
 • Cestoviny instantné + riasa pre psy 3kg
  Cestoviny pre psov využijete ako prílohu pre mäsitú stravu svojho psíka. Výhodou cestovín pre psov je to, že ich môžete rovno podávať v suchom...
  Dostupnosť:Skladom 5 
  Kód:022200286
  Značka:Delikan
  Záruka:1 rok
 • Cestoviny instantné + vajce pre psy 3kg
  Cestoviny pre psov využijete ako prílohu pre mäsitú stravu svojho psíka. Výhodou cestovín pre psov je to, že ich môžete rovno podávať v suchom...
  Dostupnosť:Skladom 9 
  Kód:022200287
  Značka:Delikan
  Záruka:2 roky
 • CESTOVINY PRE PSOV - Rezance s vajcom, 2 kg
  Predvarené vaječné cestoviny z múky trdých odrôd obilnín. Vhodná príloha pri kŕmení mäsom, ku konzervám, alebo ik vysokoproteinovým granulám. Zvýši...
  Dostupnosť:Vypredané
  Kód:022200795
  Značka:Krmiva Hulín
  Záruka:2 roky
 • Ovsené vločky-kŕmna zmes 5kg
  Ovsené vločky zmes kŕmne.
  Dostupnosť:Skladom 2 
  Kód:022200796
  Značka:Ostatní
  Záruka:2 roky
  Ovsené vločky-kŕmna zmes 5kg
  €12,40 bez DPH
  €14,88
 • CESTOVINY JUKO-TMAVÉ 5kg na varenie
  Doplnkové krmivo pre domáce zvieratá - cestoviny na varenie - tmavé.
  Dostupnosť:Skladom 3 
  Kód:022200797
  Značka:JUKO Petfood
  Záruka:2 roky
  CESTOVINY JUKO-TMAVÉ 5kg na varenie
  €10,42 bez DPH
  €12,50

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: