CESTOVINY PRE PSOV - Rezance s vajcom, 2 kg

Predvarené vaječné cestoviny z múky trdých odrôd obilnín. Vhodná príloha pri kŕmení mäsom, ku konzervám, alebo ik vysokoproteinovým granulám. Zvýši pocit nasýtenosti. Obsahujú lepok.


 • €6,05 bez DPH
 • Vypredané
€7,26 / ks
Kategória: Cestoviny
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 2 kg
Položka bola vypredaná...
 

Predvarené, instantné cestoviny s obsahom vajec!

! Len pre zdravé psy, bez alergie na lepok  !

 

 • Obsah surovín: Tvrdé odrody pšenice, kukurice, kvasnice, vajcia, glutén, kurkuma. 

Obsah živín:  6% bielkovín, 2,5% tuku, 2% popolovín (minerálne látky), 0,5% vlákniny.

 • Charakteristika:  Predvarené, kŕmne cestoviny pre psov v tvare dlhších rezancov, s obsahom vajec a pšeničného gluténu lepku, čo je obilná bielkovina spôsobujúce u citlivých jedincov alergiu - ide však len o malé percento psov.

Naše cestoviny nie sú solené ani inak chemicky konzervované.  Vyrábajú sa zo surovín od českých výrobcov a pestovateľov. 

 •  Možnosti použitia:  Kŕmne cestoviny pre psy sú vhodné pre všetky plemená psov bez alergie na lepok . Slúžia predovšetkým ako príloha k mäsitej potrave. Môžu sa podávať k surovému mäsu, ku konzervám, alebo k vysokoproteinovým granulám. 

Vlhké, uvarené cestoviny môžu byť aj ideálnym nosičom sypkých, kŕmnych doplnkov potravy psa , ako sú napr.Pivovarské kvasnice, vaječné škrupiny, probiotiká, chondroprotetika, sypké medikamenty, ai. Prášok sa nalepí na cestoviny a pes ho bezo zvyšku zožerie.

K cestovinám je vhodné priradiť aj zeleninu pre zvýšenie obsahu vlákniny a zlepšenie ich trávenie. Atraktivitu cestovín zvýšite ľahkým preliatím lososovým olejom, rybím, či hydinovým tukom , alebo vhodnými rastlinnými olejmi - konopný, ľanový, ai.

U nenásytných psov zvýši cestoviny pocit nasýtenosti . Neprekrmujú sa potom mäsom, alebo granulami, tým aj bielkovinami a nemajú potom problémy s ich trávením - plynatosť, hnačka. Nepoužívajte cestoviny ako hlavnú kŕmnu dávku, ale len ako doplnok bielkovinového krmiva, alebo k jeho ochuteniu.

 • Spôsob prípravy:  Cestoviny pre psov - Rezance s vajcami - dajte do nádoby a prelejte vrelú vodou tak, aby v nej boli úplne ponorené. Nechajte 10 - 15 minút odstáť, môžete aj dlhšie, nerozvarí sa. Môžete ich tiež vložiť rovno do vriacej vody, cca 3 minúty povariť a potom 5 minút nechať odstáť. Prebytočnú vodu s rezancami zlejte cez sitko a prípadne cestoviny prepláchnite studenou vodou pre ich ochladenie. Získate tak z 1 kg sušených rezancov asi 2 kgvarených. Zamiešajte ich do obsahu konzervy, mäso alebo granúl.

Cestoviny môžete zalievať aj horúcim vývarom a nechať ochladnúť, nerozpustia sa ani po dlhšej dobe (aj cez noc) v tekutine. Podávajte ochladené i s vývarom.

 • Odporúčané dávkovanie:  Nižšie uvádzané množstvá sú v mokrom stave - po uvarení. Počítajte s tým, že cestoviny zväčší svoju hmotnosť po uvarení asi o 100%.

Bežne sa pridávajú cestoviny k mäsu, ku konzervám, alebo granulám, a to do cca 20 - 30%, tzn. 200 - 300 g / kg krmiva. Záleží veľa na veľkosti psa, jeho aktivite a tiež individuálne "žravosti" a rýchlosti trávenie. Pri menších a stredných psov je dobré sa držať okolo 10 - 15% z hmotnosti krmiva.

U obéznych psov je možné rezance s vajcami použiť na zníženie energetickej hodnoty granúl a tým i celkového krmiva, pretože pes nevie naplno využiť škroby na mantinel energie. U diéty nahraďte uvarenými cestovinami časť granúl z dennej dávky, nepridávajte ju ku krmivu navyše! Pridáva sa potom 15 - 20% cestovín zamiešané do granúl. Pokiaľ s tým nemá pes problémy, možno dať až 30% - nutné ale odskúšať.

 • Skladovanie a spotreby:   Skladujte hermeticky uzavreté v PVC sáčku a hlavne v suchu. Pozor na napadnutie molami, alebo potravinovými roztočmi. Ak sa tak stane, ihneď cestoviny spotrebujte (psovi to nevadí) nech sa vám mole nerozmnožia v domácnosti.

Podobné produkty

 • Cestoviny instantné + mrkva pre psy 3kg
  Cestoviny pre psov využijete ako prílohu pre mäsitú stravu svojho psíka. Výhodou cestovín pre psov je to, že ich môžete rovno podávať v suchom...
  Dostupnosť:Skladom 7 
  Kód:022200285
  Značka:Delikan
  Záruka:2 roky
 • Cestoviny instantné + riasa pre psy 3kg
  Cestoviny pre psov využijete ako prílohu pre mäsitú stravu svojho psíka. Výhodou cestovín pre psov je to, že ich môžete rovno podávať v suchom...
  Dostupnosť:Skladom 5 
  Kód:022200286
  Značka:Delikan
  Záruka:1 rok
 • Cestoviny extrudované pre psy 3kg
  Cestoviny pre psov využijete ako prílohu pre mäsitú stravu svojho psíka. Výhodou cestovín pre psov je to, že ich môžete rovno podávať v suchom...
  Dostupnosť:Skladom 8 
  Kód:022200288
  Značka:Delikan
  Záruka:2 roky
  Cestoviny extrudované pre psy 3kg
  €9,30 bez DPH
  €11,16
 • Ovsené vločky-kŕmna zmes 5kg
  Ovsené vločky zmes kŕmne.
  Dostupnosť:Skladom 2 
  Kód:022200796
  Značka:Ostatní
  Záruka:2 roky
  Ovsené vločky-kŕmna zmes 5kg
  €12,40 bez DPH
  €14,88
 • CESTOVINY JUKO-TMAVÉ 5kg na varenie
  Doplnkové krmivo pre domáce zvieratá - cestoviny na varenie - tmavé.
  Dostupnosť:Skladom 3 
  Kód:022200797
  Značka:JUKO Petfood
  Záruka:2 roky
  CESTOVINY JUKO-TMAVÉ 5kg na varenie
  €10,42 bez DPH
  €12,50
 • CESTOVINY KOLENO-svetlé 5kg na varenie
  Doplnkové krmivo pre domáce zvieratá - cestoviny na varenie.
  Dostupnosť:Skladom 3 
  Kód:022200798
  Značka:Ostatní
  Záruka:2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: