Ivasan sprej 500ml

Kvapalný dezinfekčný prostriedok účinný proti vírusom, baktériám a plesniam je určený pre potreby veterinárnych a chovateľských zariadení na priame použitie postrekom.


 • €10,37 bez DPH
 • (21 ks) Skladom
  Môžeme doručiť do: 05.03.2024
€12,44 / ks
Kategória: Starostlivosť o psovUpratovanie, dezinfekcia, pohlcovače pachu, Ostatné pre králiky, Zobraziť ďalšie kategórieOstatné pre škrečky, Ostatné pre činčily, Ostatné pre osmáky, Ostatné pre myši a potkanov, Ostatné pre veveričky a burundukov, Ostatné pre fretky, Ostatné pre pieskomilov, Veterinárna dezinfekcia, Upratovacie prostriedky a dezinfekcia, Dezinfekcia
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.5 kg
Kozmetika pre domácnosť mačky (?): Upratovanie, dezinfekcia, pohlcovače pachu
Starostlivosť o činčily (?): Ostatné pre činčily
Starostlivosť o králiky (?): Ostatné pre králiky
Starostlivosť o osmákov (?): Ostatné pre osmáky
Starostlivosť o škrečkov (?): Ostatné pre škrečky
Starostlivosť o fretky (?): Ostatné pre fretky
Starostlivosť o myši a potkanov (?): Ostatné pre myši a potkanov
Starostlivosť o pieskomilov (?): Ostatné pre pieskomilov
Starostlivosť o veveričky a burundukov (?): Ostatné pre veveričky a burundukov
Kozmetika pre domácnosť psa (?): Upratovacie prostriedky a dezinfekcia
Dezinfekcia a lekáreň pre vtáky (?): Veterinárna dezinfekcia
Kozmetika pre domácnosť so psom (?): Dezinfekcia
 

Na dezinfekciu a odstránenie pachov z chovateľských pomôcok, misiek, hračiek, napájačiek, prepravných boxov, klietok, pelechov, terárií, kotercov. Na dezinfekciu povrchov, plôch a predmetov. Účinnosť proti vírusom, baktériám a plesniam. Prípravok neobsahuje chlór, je nehorľavý, bez farby a zápachu. Pri prípadnom kontaktu prípravku s kožou zvierat a perím vtákov nepôsobí dráždivo. 
TYP PRÍPRAVKU: Antiseptiká, dezinfekcia 

Účel použitia - typ 3:
Tekutý dezinfekčný prostriedok účinný proti vírusom, baktériám a plesniam je určený pre potreby veterinárnych a chovateľských zariadení na priame použitie postrekom. 

Prípravok neobsahuje chlór, je nehorľavý, bez farby a zápachu. Dezinfikuje a odstraňuje pachy z vyšetrovacích stolov, prepravných boxov, pelechov, kotercov, terárií a chovateľských pomôcok, vrátane misiek. 

IVASAN Spray nepoškodzuje žiadne materiály a je preto ideálny na dezinfekciu znečisteného nábytku, kobercov, matracov a iných materiálov, z ktorých odstraňuje tiež zápach. Ošetrené materiály nemení svoju farbu, ani nie sú inak poškodené. 

Ošetrením vznikne na povrchu tenká polymérová vrstva, ktorá po predpísanej expozičnej dobe eliminuje biologické znečistenie (baktérie, vírusy, plesne, huby) na ošetrovanom povrchu, navyše tento ochráni až niekoľko dní a znižuje riziko jeho opätovné kontaminácie. Polymérovú vrstvu je možné po predpísanej dobe pôsobenia odstrániť opláchnutím vodou. 

Zloženie:
Účinná látka: alkyl (C12-16) benzyl (dimetyl) amónium-chloridy - 0,025 g / 100 g       
Pomocná látka: PHMG - polyhexamethylen guanidinhydrochlorid   
Prípravok má charakteristický dlhotrvajúci antibakteriálny (G + a G- baktérie, baktérie tuberkulózy), antivírusový a protiplesňový efekt. Doteraz nebola zaznamenaná existencia rezistentných zárodkov.   

Návod na použitie a dávkovanie:
Nastriekajte na zapáchajúca a znečistené miesta a nechajte minimálne 15 minút pôsobiť. Ošetrené miesto nie je nutné po aplikácii omývať alebo inak ošetrovať. V prípade, že Váš štvornohý priateľ znečistil prepravku alebo pelech, je dobré ich pred samotným umývaním a praním nastriekať prípravkom IVASAN Spray a nechať pôsobiť aspoň po dobu pätnástich minút. Tento spôsob aplikácie zaistí stopercentnú čistotu bez zápachu. 

IVASAN Spray je šetrný aj k drobným cicavcom, vtákom a plazom, preto ho môžete bez obáv použiť aj na dezinfekciu tohto druhu chovateľského zariadenia. Po krátkom pôsobení prípravok z ošetrovaného povrchu utrite, prípadne opláchnite a potom ho môžete ihneď nechať prísť do styku so zvieraťom. 

Časové obdobie potrebné pre biocídny účinok - minimálne 15 minút. 

Pravdepodobné priame a nepriame nepriaznivé vedľajšie účinky nie sú známe. 

Upozornenie:
Používajte dezinfekčné prípravky bezpečne. Pred použitím si prečítajte údaje na obale a pripojené informácie o prípravku. Prípravok pripravujte v súlade s pokynmi uvedenými v návode. Nemiešať s ďalšími dezinfekčnými prípravkami. Výrobca neručí za škody spôsobené nesprávnym použitím. 

Opatrenia prvej pomoci:
Pri zasiahnutí očí vyplachujte oči aspoň 15 minút vodou a zaistite lekárske ošetrenie. Pri nadýchaní preneste postihnutého na čerstvý vzduch, pri styku s pokožkou okamžite odložte kontaminované oblečenie. Zasiahnuté časti pokožky umyť pokiaľ možno vlažnou vodu a mydlom. Pri požití presuňte postihnutú osobu do pokojnej miestnosti a dajte jej vypiť niekoľko pohárov vody s 10 tabletami živočíšneho uhlia. Je potrebné vyhľadať lekárskej pomoci. 

Doprava a skladovanie:
Žiadne zvláštne bezpečnostné opatrenia nie sú nutné. Skladovanie pri teplote 10 - 25 ° C. Uchovávajte mimo dosahu detí, v originálnych uzavretých nádobách. Skladujte oddelene od potravín, nápojov a krmív. Prípravok nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. 

Odstránenie obalu a prípravku:
Zvyšky prípravku a jeho obal zneškodnite ako nebezpečný odpad v súlade s požiadavkami zákona o odpadoch. Zákaz opakovaného použitia obalu. 

Dátum výroby a číslo šarže:
Uvedené na obale. 
Spotrebujte do 24 mesiacov od dátumu uvedeného na obale. 

Balenie:
500 ml  

Bezpečnostné opatrenia:
Obsahuje polyhexamethylen guanidinhydrochlorid. Môže vyvolať alergickú reakciu. 
S2 Uchovávajte mimo dosahu detí. S7 Uchovávajte nádobu tesne uzavretú. S13 Uchovávajte mimo dosahu potravín, nápojov a krmív. S24 / 25 Zabráňte kontaktu s pokožkou a očami. S26 Pri zasiahnutí očí okamžite dôkladne vypláchnite vodou a vyhľadajte lekársku pomoc. S28 Po kontakte s pokožkou je potrebné ju umyť veľkým množstvom vody. S29 Nevypúšťať do kanalizácie. S46 Pri požití okamžite vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte tento obal alebo označenie.

Podobné produkty

 • Veterinárna dezinfekcia F10SC
  Jedinečná dezinfekcia so širokým spektrom účinku. Ničí nielen plesne, kvasinky a baktérie, ale používa sa predovšetkým k likvidácii aj tých...
  Dostupnosť:Vypredané
  Kód:020600001
  Značka:Ostatní
  Záruka:2 roky
  Veterinárna dezinfekcia F10SC
  od €28,88 bez DPH
  od €34,65
 • Veterinárna dezinfekcia so saponátom F10SCXD
  F10SCXD má rovnaké spektrum účinku ako F10SC, navyše však obsahuje saponát. Stáva sa tak výhodným produktom 2 v 1, ktorý slúži pre bežné...
  Dostupnosť:Vypredané
  Kód:020600004
  Značka:Ostatní
  Záruka:2 roky
 • Ivasan Pets 1l
  Umývací roztok k aplikácii na podlahy veterinárnych ambulancií, chirurgických sál, priestor hospitalizácie, čakární, úpravní psov, tiež k omývanie...
  Dostupnosť:Skladom 4 
  Kód:022600323
  Značka:Bioveta
  Záruka:2 roky
  Ivasan Pets 1l
  €21,79 bez DPH
  €26,15
 • Ivasan Pets 3l
  Umývací roztok k aplikácii na podlahy veterinárnych ambulancií, chirurgických sál, priestor hospitalizácie, čakární, úpravní psov, tiež k omývanie...
  Dostupnosť:Skladom 2 
  Kód:022600324
  Značka:Bioveta
  Záruka:2 roky
  Ivasan Pets 3l
  €60,24 bez DPH
  €72,29
 • VIRKON S PLV. 50G
  VYSOKOÚČINNÝ ŠIROKOSPEKTRÁLNY VIROCÍDNY DEZINFEKČNÝ PRÍPRAVOK.
  Dostupnosť:Vypredané
  Kód:020600013
  Značka:Ostatní
  Záruka:2 roky
  VIRKON S PLV. 50G
  €3,78 bez DPH
  €4,54
 • chirox
  CHIROX je špičkový práškový dezinfekčný prípravok s účinkami na báze moderného aktívneho kyslíka. Jedná sa o univerzálnu dezinfekciu pre najširšiu...
  Dostupnosť:Skladom 4 
  Kód:020600014
  Značka:Schülke CZ, s.r.o.
  Záruka:3 roky
  Chirox sáčok 50 g
  €2,71 bez DPH
  €3,25

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: