Alavis Enzymoterapia-Curenzym pre psov a mačky 80cps

 • 1 z 2

Jedná sa o veterinárny prípravok vo forme kapsúl, ktorý je určený na podporu hojenia po úrazoch a operáciách, pri zápaloch, na podporu imunity a podporu liečby antibiotikami.


 • €31,24 bez DPH
 • (10 ks) Skladom
  Môžeme doručiť do: 19.08.2022
€37,49 / ks
Kategória: PSY
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.22 kg
Liečivá a doplnky stravy pre mačky (?): Metabolizmus a imunita, Rekonvalescencia
Liečivá a doplnky stravy (?): Metabolizmus a imunita, Záťaž a rekonvalescencia
 

100% rastlinný enzymatický veterinárny prípravok

Enzýmoterapie je liečebné použitie enzýmov. Prípravok  ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia  obsahuje špeciálnu zmes rastlinných enzýmov. Rastlinné enzýmy majú oproti živočíšnym enzýmom výhodu v ich vyššej aktivite a ďalej sú aktívne pri širšom rozmedzí pH, čím je možné, aby rastlinné enzýmy na rozdiel od živočíšnych boli aktívne už v žalúdku.

Enzýmy sú zložité látky bielkovinovej povahy, ktoré plnia v tele dôležitú funkciu biokatalyzátorov - umožňujú a regulujú všetky procesy, bez ktorých by biochemické reakcie v organizme nemohli prebiehať. Prírodné enzýmy na rozdiel od iných liekov nezasahujú proti prejavom alebo pôvodcovi určitého ochorenia, ale mobilizujú imunitný systém, aby sa organizmus s chorobou alebo jej hrozbou vysporiadal čo najlepšie sám.

Enzýmy v prípravku  ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia  potláčajú prejavy zápalu, zmenšujú opuchy aj opuchy lymfatických ciev, ovplyvňujú niektoré imunologické deje v organizme a pôsobí podporne pri liečbe nádorových ochorení a pod.

Látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia:

Enzýmy: Bromelain, Papain, peptidázy, Pankreatín Analóg 4 ×, Proteázy, Rutin

Bromelain
Bromelaín je rastlinný enzým získavaný zo stopiek zrelých ananásov (Ananas comosus). Jeho hlavnou schopnosť je blokovať mediátory zápalu a znižovať migráciu neutrofilov do miesta zápalu. Podieľa sa na štiepení bielkovín, pomáha pri zoslabovanie opuchov a hojenie rán, má vplyv na zrážanie krvných doštičiek. Bromelain tiež zlepšuje absorpciu a účinnosť iných látok.

Papaín
Papaín je rastlinný enzým získavaný z latexu, ktorý vylučuje plod papáje (Carica papaya) po narezaní nezrelých plodov. Hydrolyticky štiepi peptidy a bielkoviny. Vykazuje fibrinolytickej účinky (rozpúšťa krvné zrazeniny) a rádioprotektívny účinky (znižuje účinok rádioaktívneho žiarenia na organizmus). Papaín má tiež silnú antibakteriálnu aktivitu.

Peptidáza
peptidáza štiepi dlhé peptidy na krátke reťazce a potom na jednotlivé aminokyseliny. Pri štiepenie peptidov na aminokyseliny vzniká energia, ktorú organizmus počas rekonvalescencie využíva. Aminokyseliny sú súčasťou štruktúrnych bielkovín, enzýmov a hormónov a ďalej sú využívané k tvorbe neurotransmiterov (slúžia na prenos nervového impulzu) a ovplyvňujú rast buniek.

Pankreatín Analóg 4 ×
Pankreatín Analóg 4 × je komplex enzýmov rastlinného pôvodu (amyláza, lipáza a proteáza), ktorý svojou aktivitou zodpovedá pankreatínu živočíšneho pôvodu (rozkladá tuky na glycerol a mastné kyseliny, bielkoviny na peptidy a aminokyseliny, škroby na dextríny a cukry). Pankreatín ANALOG 4 × napomáha tráveniu, čím sú živiny z potravy lepšie využívané a tým sa jedinec po operácii rýchlejšie dostáva do lepšej kondície. Pankreatické enzýmy majú pozitívny vplyv na liečenie akútnych a chronických zápalových stavov, vrátane úrazov a šliach. V poslednej dobe sa objavujú klinické štúdie, že pankreatické enzýmy napomáhajú rozkladanie imunokomplexov vznikajúcich pri autoimunitných ochorení, podieľajú sa na liečbu vírusových ochorení, zlepšujú klinický stav pacienta a predlžujú jeho život pri nádorovom ochorení.

Proteáza
proteáza narušuje bakteriálne biofilm a výpotok slúžiaci baktériám na uchytenie na tkanive hostiteľa, a ďalej zvyšuje koncentráciu antibiotík v cieľovom mieste, čím zvyšuje účinnosť antibiotickej liečby. Ďalej podporuje hojenie odstránením mŕtve alebo poškodené tkanivá bez poškodenia zdravého tkaniva a podporuje aktivitu krvi a tkanív pri narušenej rovnováhe vnútorného prostredia.

Rutín
rutín (vitamín P) je rastlinný glykozid (flavonoid) patriaci medzi antioxidanty, s čím súvisí antikarcinogénne účinky a schopnosť likvidovať voľné radikály. Antioxidačné účinky rutínu boli popísané pri experimentoch s degradáciou kolagénu voľnými radikálmi, kedy sa u neho preukázal silný protektívny účinok. Jeho užívanie sa odporúča najmä na posilnenie cievnej steny, kedy znižuje krehkosť cievnych stien zvýšením kvality stavby kolagénnych vlákien. Rutín má tiež protizápalový, protitrombotický a cytoprotektívny účinok.

ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia odporúčame podávať:

 • pre podporu a hojenie tkanív
 • po úrazoch a operáciách
 • pre posilnenie imunity
 • pri zápaloch
 • pre podporu pri liečbe antibiotikami a pri liečbe nádorov

Obsah účinných látok v jednej kapsule:

 • Bromelain (Ananus comosus) - 150 mg (22.500 PU)
 • Papaín (Caniço papaya) - 150 mg (27.000 PU)
 • Pankreatín Analóg 4 × - 100 mg (proteáza 10.000 USP, amyláza 10.000 USP, lipáza 800 USP)
 • Rutín (Sophora japonica) - 50 mg
 • Peptidáza - 25 mg (600 HUT)
 • Proteáza -25 mg (6.250 HUT)
 • Triglyceridy -3 mg

Kapsula je zložená zo želatíny a vody.

Dávkovacia tabuľka:

Malé plemená psov a mačky 1 - 5 kg 1 kapsula 1 x denne
Malé plemená psov 5 - 15 kg 1 kapsula 2 x denne
Stredné plemená psov 15 - 30 kg 2 kapsule
Veľké plemená psov 30 - 45 kg 3 kapsule
Obrie plemená psov 45 kg a viac 4 kapsule

 

Spôsob použitia:  Kapsule je možné rozložiť a obsah zmiešať s malým množstvom krmiva. Prípravok podávajte minimálne 30 minút pred podaním stravy.

Dĺžka užívania:  Dĺžka podávania lieku ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia záleží na indikáciu.

 • pre podporu hojenia pooperačne mäkkých tkanív podávajte cca 5 - 7 dní pred operáciou a potom ešte po dobu 2 týždňov
 • po operácii kostí a pod. podávajte 5 - 7 dní pred operáciou a potom ešte 4 - 6 týždňov po operácii
 • pre podporu hojenia tkanív po úrazoch v závislosti od rozsahu poškodenia tkanív - mäkké tkanivá alebo malé poškodenie 2 týždne, rozsiahlejšie poškodenie tkanív 3 týždne, kostné tkanivo 4 - 6 týždňov
 • pre podporu pri nádorových ochoreniach - dlhodobo
 • pri zápaloch podávať ešte 3 - 5 dní po vymiznutí príznakov
 • pri vírusových alebo bakteriálnych ochoreniach podávajte ešte 3 - 5 dní po vymiznutí príznakov

Upozornenie:  Neužívať pri zníženej krvnej zrážanlivosti alebo u jedincov so zvýšenou fibrinolýzou (rozpúšťanie krvných zrazenín). Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zo zložiek prípravku.

Podobný produkt

 • Alavis Celadrin pre psov a mačky 60cps
  ALAVIS Celadrin je prírodný produkt, ktorý napomáha zvýšiť ochranu pred pôsobením prozápalových enzýmov.
  Dostupnosť:Skladom 3 
  Kód:024200001
  Značka:Alavis
  Záruka:2 roky
 • Alavis Enzymoterapia-Curenzym pre psov a mačky 20cps
  Enzymatický veterinárny prípravok obsahujúci špeciálne vybranú zmes rastlinných enzýmov určený pre podporu hojenia tkanív a pre posilnenie imunity.
  Dostupnosť:Skladom 9 
  Kód:024200005
  Značka:Alavis
  Záruka:2 roky
 • Giom ERA Kalcium 180 tbl
  Giom ERA pes, mačka Kalcium Obsahuje citrát vápenatý, ktorý je najlepšie vstrebávateľnou formou vápnika. Prípravok je vhodné podávať šteňatám...
  Dostupnosť:Skladom 1 
  Kód:024200053
  Značka:Giom
  Záruka:2 roky
  Giom ERA Kalcium 180 tbl
  €10,17 bez DPH
  €12,20
 • Sangrim Champion PL pre psy a mačky 20ml
  Sangrim® je patentovo chránený prípravok k zvýšeniu obranyschopnosti psov a mačiek.
  Dostupnosť:Skladom 6 
  Kód:024200082
  Značka:Juwital
  Záruka:2 roky
 • Nomaad Multivitamín Forte 40ks želé
  Veterinárny nutričný doplnok pre psov a mačky.Multivitamínový prípravok pre posilnenie imunity. Vhodný u fyzicky zaťažovaných zvierat, v období...
  Dostupnosť:Skladom 4 
  Kód:024600244
  Značka:VITAR
  Záruka:2 roky
 • Nomaad Mineral Forte 80g
  Zdravé kosti, zuby, srsť. Veterinárny nutričný doplnok pre psov a mačky. Prírodný zdroj dôležitých minerálnych látok a vitamínov skupiny B.
  Dostupnosť:Skladom 2 
  Kód:024600245
  Značka:VITAR
  Záruka:2 roky
  Nomaad Mineral Forte 80g
  €8,72 bez DPH
  €10,46

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: